niedziela, 31 marca 2013
Wesołych Świąt Wielkanocnych

czwartek, 21 marca 2013
Dyplomy MSKPU

14 marca 2013 obejrzałam pokaz dyplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, gdzie byłam wykładowcą. Pokaz odbył się w Studio Domaniewska w Warszawie. Na pokazie zaprezentowane zostało piętnaście wybranych najlepszych kolekcji tegorocznych dyplomantów.

Najwięcej wyróżnień zdobyła moja była studentka, Aleksandra Sulżyńska za kolekcje inspirowaną Rewolucją Francuską. Aleksandra w nagrodę odbędzie staż w firmie Levi's. Wyróżniona została miedzy innymi przez: Designeria Trendy Show, Levi's, KMAG, Fashion Magazine, Moda Forum i Fashionweare.

Brawa za odważną interpretacje historii.

Fot A.M. Mazur: Aleksandra Sulżyńska odbierająca nagrodę od Michała Zaczyńskiego z Fashion Magazine.


Fot. A.M.Mazur: Kolekcja Dominiki Cybulskiej.

Dominika Cybulska, kolekcja "Salle Delort de Gléon" inspirowana Marokiem oraz architekturą mauretańsko-islamską, została zauważona i wyróżniona przez Lamode.info.

 

Fot: A.M.Mazur: Pokaz Natalii Jezierskiej.

Parateatralny pokaz Natalii Jezierskiej zakończony alarmem docenił Janusz Noniewicz z KMAG.

Fot A.M.Mazur: Pokaz kolekcji Moniki Kubatek został wyróżniony przez Gabrielę Michalczuk i Akademię Makijażu Mokotowska.

Monika Kubatek odbędzie staż w Atelier Paprocki i Brzozowski. Będzie miała także okazje zaprezentować swoja kolekcję przed pokazem słynnych projektantów. Gratuluję mojej studentce i czekam na kolejne sukcesy.

 

Fot: A.M.Mazur: Joanna Klimas wyróżniła kolekcję Marty Adamiec, która odbędzie staż w Atelier Joanna Klimas.


Fot. A.M.Mazur: Wśród gości pokazu obecny był młody projektant Karol Kurpiewski.

Karol Kurpiewski absolwent MSKPU, obecnie student Katedry Mody ASP w Warszawie. Doceniony za swą dyplomową kolekcje przez Joannę Klimas w roku 2012. Jego kolekcję docenił sam Paco Rabanne podczas European Fashion Event 2012.

 

Fotografie: Agnieszka Monika Mazur

Tagi: fashion
01:17, aguda1979 , Imprezy
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 marca 2013
Kod włosów w kulturze i sztuce

22 lutego 2013 w Klubie Kostiumologii i Tkaniny Artystycznej przy Warszawskim Oddziale Stowarzyszenia Historyków sztuki odbyło się spotkanie z moim byłym wykładowcą dr hab. Ewą Letkiewicz z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Pani Ewa Letkiewicz zaprezentowała wykład na temat kodu włosów w kulturze i sztuce. Zaprezentowała także przykłady biżuterii, do której wykonania użyto włosów. 

Pani dr hab. Ewa Letkiewicz jest autorką dwóch znakomitych publikacji:

"Klejnoty w Polsce. Czasy ostatnich Jagiellonów i Wazów", Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, 2006.

"Klejnoty w osiemnastowiecznej Polsce", Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, 2011.

Fot: Dr hab. Ewa Letkiewicz i prof. Irena Hulm pochylone nad biżuterią wykonaną z włosów.

 

Fot: Składanie autografów.

 

Fot: Pamiątkowe zdjęcie i miłe spotkanie po latach z moim ulubionym wykładowcą.

23:43, aguda1979 , Imprezy
Link Dodaj komentarz »
Krawiec damski - krótka historia kroju sukien w XIX wieku

18 stycznia 2013 w Klubie Kostiumologii i Tkaniny Artystycznej przy Warszawskim Oddziale Stowarzyszenia Historyków sztuki odbyło się spotkanie z Katarzyną Janiszewską. Katarzyna zaprezentowała tajniki swojego krawiectwa. Mieliśmy okazję zajrzeć pod suknię XIX wiecznej damy i zobaczyć co jest pod nią ukryte. Zrekonstruowane stroje zaprezentowane zostały na manekinach, modelkach i samej autorce. Katarzyna Janiszewska jest także autorką strony www.kajani.pl. Serdecznie pozdrawiam i polecam!

 

Katarzyna Janiszewska ze swoją modelką w sukniach z XIX wieku.

Fotografie: Agnieszka Monika Mazur

23:18, aguda1979 , Imprezy
Link Dodaj komentarz »